м.Тернопіль, вул. Гайова,32     Запчастини (067) 350 31 15    (0352) 52-40-15    Трактори (097) 842-06-17     Мотоцикли (067) 672-53-36   
Японські трактори (097) 057-00-99

Як вибрати генератор?
03 Лис
0

Як вибрати генератор?

Автор: igor Прочитано: 732

Перед тим як придбати генератор або мініелектростанцію кожна людина задається питанням, на чому зупинити свій вибір? Дозвольте дати Вам декілька рекомендацій для вирішення цього питання.

Тут кожна людина сама визначає виробника обладнання. Але не варто забувати, що на ринку є сталі ціни, та обладнання яке вироблено відомим виробником, або за його ліцензією не може коштувати дешевше продукції маловідомого виробника.

Наступне питання яке виникає , це технічні вимоги до мініелектростанціі яку Ви бажаєте придбати.З цим потрібно розібратися більш докладно.

1.Вибір потужності генератора.

Правильне визначення необхідної потреби в електропостачанні дозволить Вам не тільки обрати потужність електростанції, але й заздалегідь визначитися з типом двигуна.

Для початку необхідно визначити потужність електроприладів, які будуть працювати від генератора. Для цього необхідно скласти потужності споживачів, які будуть (можуть) працювати одночасно від генератора.

Самий вірний спосіб дізнатися потужність якого-небудь приладу - це подивитись в інструкції (на шильдику, наклейці). Крім цього, потужність можна дізнатися у виробника або продавця

Також варто пам'ятати про те, що деякі прилади мають великий пусковий струм, що так само необхідно враховувати.

Після того, як визначена сумарна потужність, слід подбати про запас потужності. Так як оптимальний режим роботи електростанції - це робота на 80% навантаження, для правильної роботи електростанції слід створити запас потужності 10-20%.

2.Вибор типу двигуна.

Перш ніж дізнатися про типи двигунів, охолодженні, словом, приступити до вибору типу електростанції, необхідно спочатку зрозуміти, на яку електростанцію, взагалі, Вам варто розраховувати. Приміром, якщо необхідна потужність становить 15 кВт і вище, то це однозначно буде стаціонарна дизельна електростанція. Якщо ж необхідна електростанція має потужність до 2-х кВт, то це буде однозначно бензиновий генератор.

Якщо ж рішення про вибір не настільки однозначне, або Ви бажаєте повністю розібратися в особливостях вибору, Вам слід дізнатися наступне.

Перш за все, всі електростанції розділяються за типом охолодження. Розрізняють два типи електростанцій:

- Електростанції з повітряним охолодженням, або портативні. Ці установки характеризуються тим, що в них відсутня система рідинного охолодження двигуна. Двигун генераторної установки охолоджується шляхом звичайного теплообміну поверхонь двигуна з навколишнім повітрям. Тому портативні генераторні установки часто називають "генератор з повітряним охолодженням". Портативні електростанції мають частоту обертання двигуна 3000 обертів на хвилину. Портативні електростанції бувають:

З бензиновими двигунами.

Портативні електростанції з бензиновими двигунами мають невеликий ресурс - від 500 до 2500 мотогодин. Тому серйозні виробники портативних генераторів як правило не дають на них гарантію більше ніж 500 мотогодин. В порівнянні з портативними дизельними генераторами, бензогенератори мають меншу вагу та більш легкий ручний старт (за допомогою шнура). Найбільше бензогенератори підходять для рідкого застосування та постійних переміщень. Також бензогенератор краще використовувати в якості резервного джерела живлення, у випадку, якщо перебої в електромережі відбуваються вкрай рідко.

З дизельними двигунами.

Портативні електростанції з дизельними двигунами мають більший ресурс - близько 4000 мотогодин. В порівнянні з портативними бензиновими генераторами, дізельгенератори мають важчий ручний старт, і тому на дізельгенератори частіше встановлюють електростартер (пуск ключем запалювання). Дізельгенератори витримують більш інтенсивні режими роботи, ніж бензогенератори, тому їх часто застосовують на будівництвах для живлення інструменту, а також в якості резервного джерела при частих відключеннях електрики. Але дізельгенератори коштують дорожче, ніж бензогенератори.

Електростанції з рідинним охолодженням або стаціонарні. Ці електростанції мають потужні двигуни (тільки дизельні) з великим ресурсом роботи, до 40 000 мотогодин, і тому мають потребу в доброму охолодженні. На даних електростанціях використовується рідинне охолодження з використанням радіатора (як на автомобілі). Такі електростанції придатні для цілодобової роботи, на відміну від портативних генераторів. Ці електростанції досить важкі, і встановлюються стаціонарно, на спеціальний фундамент, або на спеціальний автомобільний причіп. В порівнянні з портативними електростанціями, стаціонарні електростанції дорожче але значно надійніші та довговічніші. Стаціонарні електростанції мають частоту обертання двигуна 1500 обертів на хвилину, за рахунок чого інколи називаються "низькообертовими". Тільки деякі, "резервні" моделі мають частоту обертання двигуна 3000 обертів на хвилину.

Якщо потужність та тип двигуна встановлені, переходимо до наступного етапу.

3.Вибір генератора за кількістю фаз.

Однофазна або трифазна?

Нас часто запитують, яка електростанція краще? Однофазна або трифазна? Чому ми так ретельно запитуємо Вас про те, яка схема електроживлення, які споживачі? Чому ми пропонуємо і радимо придбати однофазну електростанцію, а в будинок заведено три фази?

Для того, щоб повністю в цьому розібратися, давайте визначимо декілька ключових моментів:

Ø - Трифазна і однофазна електростанції - це різні пристрої, кожна зі своїми особливостями та умовами роботи. Неможливо чітко дати відповідь, яка з них краща. Кожна - для своєї ситуації.

Ø - Трифазна електростанція створена для того, щоб забезпечувати енергією трифазних споживачів, а не для того, щоб забезпечувати енергією однофазних споживачів розділених на три частини.

Ø - При роботі трифазної електростанції дуже важливо стежити, що б "перекіс" навантаження між фазами не був більше 25%.

Ø - Потужність трифазної електростанції рівномірно розподілена між фазами. Це означає, що якщо сумарна потужність трифазної електростанції складає 15 кВт, то з кожної окремо взятої фази можна отримати не більше 5 кВт.

Ø - Ні в якому разі не дозволяється замикання двох або більше фаз у трифазної електростанції.

Трифазні споживачі електроенергії в заміських будинках і котеджах (а також в офісах, невеликих виробництвах) зустрічаються досить рідко. Зазвичай, це будь-які старі двигуни, сауни, електроплити. Сучасні виробники пропонують, в основному, однофазні прилади.

 

Коментарів
Написати коментар